8

hormon hCG

basiag89:

Witam serdecznie.

Przez długi czas miesiączkę miałam co 28 dni, jednak od pół roku mam ją co 30 dni. 16 stycznia miałam ja ostatni raz (trwałą 4 dni). 28 stycznia po raz pierwszy się kochałam. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, jednak w pewnym momencie zauważyliśmy, że prezerwatywa pękała, ale nie doszło do wytrysku w środku.

Po 12 dniach od stosunku zrobiłam test na hormon hCG i wynik jest taki 0,100. Czyli wg niego nie jestem w ciąży. Jednak przeczytałam w internecie, że jest możliwe, e ciąża mogła być nie wykryta, czy jest to możliwe?

Miesiączkę mam mieć w piątek lub w niedziele. Strasznie się denerwuję.

Odpowiedzi - hormon hCG
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam!

Badanie stężenia hCG we krwi powinno dać wiarygodny wynik już po 7-8 dniach od zapłodnienia. Plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni. U Pani, owulacja miała najprawdopodobniej miejsce ok. 1 lutego (14 dni przed spodziewaną miesiączką), natomiast badanie wykonała Pani 8 dni po owulacji i tym samym ewentualnym zapłodnieniu. Istnieje nieduża szansa, że wynik był fałszywie negatywny. Ponieważ jednak nie doszło do wytrysku w pochwie, szanse na ciążę są naprawdę minimalne. Jeśli chce Pani uzyskać całkowitą pewność, radzę odczekać aż do dnia spodziewanej miesiączki i w razie niepojawienia się krwawienia wykonać domowy test ciążowy (z moczu). Powinien on dać już wtedy wiarygodny wynik. Może Pani oczywiście również ponowić badanie z krwi.

Pozdrawiam serdecznie!

Zadaj pytanie ekspertowi
zdjęcie użykownika basiag89

Odebrałam wyniki i jest 0,146 (dodam jednak, że robiłam, że wcześniejsze badanie z krwi robiłam w innym laboratorium i wynik miałam na drugi dzień, a dziś zrobiłam w szpitalu i wynik odebrałam dziś). Co o tym pani sądzi, jest możliwa nadal ciąża?

zdjęcie użykownika basiag89

Uff, miesiączka się pojawiła :)

Potret użytkownika anonimowego

:) Ciąża wykluczona.

zdjęcie użykownika basiag89

Witam, mam jeszcze takie pytanie.. zna Pani moją historię... nie wiem, potrzebuj chyba tylko jeszcze słowa, które przemówi mi do rozumu. Dwa testy (12 dnia po stosunku i 16 dni po i wyszły ok 0,100. ) w 28 dni od poprzedniej miesiączki pojawiał się okres (taki sam jak zwykle trwał 5 dni, jedynie co się zmieniło od innych okresów to, że sutki były wrażliwe i wcześniej trochę brzuch bolał). Naczytałam się w internecie, że miesiączka może się pojawiać w ciąży i trochę czuję jeszcze strach. Po prostu potrzebuję jakiegoś słowa, które przemówi mi do rozumu, zawsze panikuję, a myślę, że Pani jest kompetentna osobą i odpowie mi Pani co o tym myśli. Nie jestem jakąś głupiutką nastolatką, która kocha się z kimś na prawo i lewo, to był mój pierwszy raz i boję się bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Pozdrawiam

zdjęcie użykownika basiag89

Powinnam się niepokoić?

Potret użytkownika anonimowego

Zdecydowanie proszę się nie martwić. Miesiączka, ale przede wszystkim wynik testu z krwi, powinny ostatecznie utwierdzić Panią, że nie doszło do zapłodnienia. Objawy, które Pani opisuje, są w trakcie miesiączki naturalne. Zapewne zwraca Pani teraz na nie większą uwagę, ponieważ doszukuje się Pani oznak ciąży.

Potret użytkownika anonimowego

Witam serdecznie,
Mam pytanie, 3 marca miałam ostatnią miesiączkę, 30 marca zrobiłam test hcg wynik <2.0
czyli brak ciąży. Czy wynik może być nieprawidłowy?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania hormon hCG
Pokrewne tematy