2

Plamienia - jak może byc ich przyczyna?

czorna:

Witam! 7 marca dostałam miesiączkę, która trwała do 11 marca (tak jak zwykle). Od 12,13 i 14 marca mam plamienia czerwoną krwią, 1 dziennie... Przed okresem, może tydzień wcześniej, bolał mnie lewy jajnik i od czasu plamienia też mnie boli. Czy to może być coś powaznego? Mam 19 lat, miesiączkuję od 13 lat. Pozdrawiam ;)

Odpowiedzi - Plamienia - jak może byc ich przyczyna?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska


Witam!

Przyczyną plamienia może być torbiel jajnika. Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który zbada Panią, prawdopodobnie również przy pomocy USG. Jeśli ból i krwawienie nie są bardzo silne, może Pani odczekać z wizytą do pierwszych dni po kolejnej miesiączce - tak, aby dać sobie czas na obserwację dolegliwości. Plamienia mogą być również wywołane endometriozą, nadżerką szyjki macicy, polipem, infekcją w obrębie dróg rodnych, mięśniakami macicy lub zaburzeniami hormonalnymi. Badanie ginekologiczne powinno dużo wyjaśnić.

Pozdrawiam serdecznie!
Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam! Mam 21 lat i nieregularną miesiączkę, czasami do 3 miesięcy. 2 tygodnie temu miałam miesiączkę a teraz mam plamienia krwią. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Plamienia - jak może byc ich przyczyna?
Pokrewne tematy