2

Plamienia we wczesnej ciąży

śnieżka:

Witam,

jestem w 6 tygodniu ciąży, lekarz przepisał mi l**** (syntetyczny progesteron) n**** (lek rozkurczowy) i d**** (hormon genstagenny, lek podtrzymujący ciążę). Martwię się, bo od 2 dni mam lekko żółtobrązowe plamki. Plamki, bo jest tego mało.

Co robić? Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, jest to moja druga ciąża,w pierwszej miałam puste jajeczko, ale żadnych plamień, tylko ból brzucha.

Pozdrawiam, doradźcie, co robić?

Odpowiedzi - Plamienia we wczesnej ciąży
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam.

Skąpe, kilkudniowe, brązowawe plamienia w tym okresie ciąży nie są niepokojące. Martwimy się dopiero, gdy wystąpi krwawienie i/lub skurczowe bóle (wtedy mamy do czynienia z poronieniem zagrażającym lub w toku). Radzę więc obserwować się do czasu umówionej wizyty i jeśli wystąpi któryś z wymienionych wyżej objawów, udać się do szpitala lub na przyspieszoną wizytę do swojego lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
zdjęcie użykownika Hanuś

Śnieżka! Mam nadzieje że Tobie się uda! Trzymam za Ciebie kciuki! Ja niestety nie miałam tyle szczęścia! Brak leków w odpowiednim czasie! Teraz tylko pozostał ból i żal! Szczerze życzę powodzenia (jestem w trakcie poronienia).

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Plamienia we wczesnej ciąży
Pokrewne tematy