2

Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?

kuszina:

Witam, biorę Y*** ponad 2 lata. Przez ostatnie 3 cykle zauważyłam, że miesiączka w 7 dniowej przerwie z 4 dni zmniejszyła się do 2 dni. Czy to normalne? Czy to może być objaw ciąży? Robiłam test i wyszedł negatywny. Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi - Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?
Odpowiedź eksperta Redakcja abcZdrowie.pl

Witam serdecznie.

Raczej nie jest to objaw ciąży. Dla większej pewności można zrobić test bHCG z krwi.
Co do przyczyn zmniejszonego krwawienia to może ich być wiele. Mogło dojść do zaburzeń hormonalnych.

Należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, gdyż problem trwa już dość długo. Może okazać się, że nie ma powodu do niepokoju, ale dla Pani spokoju lepiej to sprawdzić.



Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Wtam!!!
Od maja biore tabletki antykoncepcyjne.Przez caly pazdziernik nie bralam.Od listopada ponownie zaczelam.Co jakis czas niektore potrawy mi smierdza.Od paru dni wystepuja"kropelki" krwi na wkladce.Jeszcze nie mam przerwy na miesiaczke.Mam tym sie martwic? Mozliwe ciaza? Moj ginekolog ma urlop do stycznia.Dziekuje za odpowiedz

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?